טיפים לבחירת ביטוח חיים למשכנתא

רכישת דירה הינה אחד המהלכים המשמעותיים בחיינו, מדובר בהשקעה גדולה אשר לרובנו מהווה צעד של פעם בחיים בו אנו משקיעים את מיטב כספינו וחסכונותינו. בהחלט מדובר באירוע משמח, משמעותי ומרגש, אולם גם כזה המחייב תכנון נכון והקדשת תשומת לב לפרטים על מנת לוודא כי המהלך יעבור באופן חלק וישפר את איכות חיינו.

בעת רכישת דירה, וודאי תיתקלו במגוון רחב של פוליסות ביטוח הנלוות למהלך ומוצעות לרוכשים, ההחלטה והבחירה במסלול מסוים המתאים לצרכיכם הינה בעלת חשיבות רבה להצלחת ולהבטחת המהלך. בין פוליסות הביטוח השונות, ביטוח חיים במשכנתא תופס מקום של כבוד וכאן המקום להסביר אודותיו ולספק בעבורכם מספר טיפים שיפעלו לטובתכם.

טיפים לבחירת ביטוח חיים למשכנתא

מהי פוליסת ביטוח חיים במשכנתא?

פוליסת ביטוח חיים במשכנתא נועדה להגן על הבנק במקרים של אי עמידה בתשלומי המשכנתא, אין מדובר פה באפשרות בחירה, אלא בחובה טרם אישור קבלת ההלוואה. כאשר מתבוננים על תקופת ההחזר הארוכה של לקיחת משכנתא ועל מצב של הפסדים לבנק בשל אי עמידה בתשלום, הרי שניתן להבין מדוע ביטוח זה מחייב כל רוכש דירה. ביטוח חיים במשכנתא מתייחס למצבו הבריאותי של נוטל המשכנתא בדגש על מצבים אשר עלולים למנוע את פריעת התשלומים. תכליתו של ביטוח זה היא להבטיח המשך החזרת התשלומים גם במקרים רפואיים חריגים ואף מוות וזאת על ידי חברת הביטוח.

ביטוח חיים במשכנתא אינו מהווה תחליף לביטוח החיים הרגיל והמוכר ואינו כולל מתן פיצויים למשפחת הלווה במידה ונפטר, אלא מדובר בתעודת ביטוח של הבנק. מבחינת הלווה, משמעות הביטוח היא הבטחה כי גם במקרה של מוות, חלילה, של אחד הלווים, חברת הביטוח תשלם לבנק את הסכום שנותר להלוואה.

בחירה נכונה בליווי והכוונה מקצועית

 Effectiveסוכנות לביטוח מספקת לקהל לקוחותיה הרחב מענה מקצועי בתחום הביטוחי. צוות היועצים והמומחים שלנו הינו בעל הכשרה וניסיון עשירים במתן ייעוץ מקיף טרם קבלת החלטה על בחירה במסלול ביטוח חיים במשכנתא. שהרי מדובר בנושא חשוב והוא שמירה על הדברים היקרים לנו מכל – הבריאות, המשפחה ועתידנו הכלכלי.

ביטוח חיים במשכנתא

כמה נקודות וטיפים חשובים לבחירה נכונה של ביטוח חיים למשכנתא:

  • התאמת סכום הביטוח לגובה ההלוואה אשר נלקחה מהבנק הוא הגורם הראשון שיש להתייחס אליו, במקרה של פטירה של אחד מבני הזוג, חשוב שהביטוח יכלול את כל העמלות, שכן אלה עשויות להיות גבוהות למדי.
  • יש להקפיד על בדיקת עלות הביטוח לאורך כל תקופת ההלוואה ולא רק לשנה הראשונה או לתקופת ההנחה בלבד.
  • אל תיכנעו או תילחצו מהבנקים, קבלת ליווי מקצועי מחברת Effective שזהו תחום התמחותה, תבטיח ביצוע סקר שוק מקדים ומקיף אשר יישרת את האינטרס של הלווה ולא של הבנק.
  • גם במקרים בהם קיים ביטוח בבנק, אנו יכולים להוזיל משמעותית את העלות הביטוחית ואף לדאוג לביטול הביטוח בבנק ולהבטיח חלופה זולה הרבה יותר.
  • ישנן פוליסות אצל סוכנים נבחרים אשר מספקים הנחה משמעותית לאורך כל תקופת הביטוח המגיעה ל – 50%, המשמעות היא חיסכון של עשרות אלפי שקלים בעלות הכוללת.
  • אפשרות להורדת התוספת החיתומית. (בהתאם למקרה )
  • חברת אפקטיב מציעה פוליסה מיוחדת וייחודית בהנחה משמעותית לאורך כל תקופת ההלוואה.
  • יש לקחת בחשבון את העלות הביטוחית כחלק מתכנון נכון של החזר הלוואה ומאזן ההכנסות וההוצאות החודשי הקבוע.

Effective סוכנות לביטוח תשמח לספק מענה לכל שאלה, בקשה ובירור לפני קבלת החלטה. אנו נעמיד לרשותכם את הידע המקצועי והניסיון הרב שצברנו בתחום ונציע לכם את הבחירה המשתלמת ביותר בעבורכם. באופן בלעדי ללקוחותינו: מסלול ייחודי עד – 50% הנחה בביטוח המשכנתא, צרו קשר ונשמח לשתף פעולה!

עוד בנושא:

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני